Аміак безводнийАміачна водаАміачна селітраАмофос Вапняково-аміачна селітраДіамофоскаКалій хлористийКарбамідКАС-32НітроамофоскаСульфат амонію

 

Вапняково-аміачна селітра (N 25-28%)

Азотно-карбонатно-магнієве добриво. Доцільно застосовувати на ґрунтах з підвищеною кислотністю (дерново-підзолистих, сірих лісових та ін.) в умовах Полісся і західної частини Лісостепу України. Вапняково-аміачна селітра не підкислює ґрунт, що обумовлено її нейтральною реакцією завдяки цим особливостям вона широко застосовується в світовому  землеробстві.

Добре реагують на підживлення селітрою вапняково-аміачною такі культури, як: буряки цукрові, кормові, столові, пшениця озима і яра, кукурудза, ячмінь, ріпаки озимий і ярий, соняшник, соя, горох, кормові боби, конюшина, люцерна, еспарцет, капуста, цибуля, огірки та інші рослини, що потребують слабо кислої реакції ґрунту (рН 6-6,8-7).
Застосовується під усі сільськогосподарські культури поверхнево або локально під час основного внесення і для прикореневого підживлення з обов’язковим загортанням у ґрунт.  

Характеристика:

Основні   показники 

Марка 

А 

Зовнішній вигляд

Гранули   від світло-сірого до буро-червонуватого кольору

Масова частка загального азоту(N), %

25-28

Масова частка оксиду кальцію (СаО),%

4-16

Масова частка нітрату кальцію (СаNO3)2, %, не   більше

1,5

Масова частка оксиду магнію, (MgO) %, не більше

6

Масова частка суми карбонатів в перерахунку на карбонат кальцію (CaCO3),   % не більше

12-28

Масова частка води, %, не більше

0,8

рН 10 % водного розчину

6,5 -   7,5

Розсипчастість, %, не менше

100

Статична міцність гранул, Н/гранулу, не менше

15

Гранулометричний склад:

 

- менше 1,0 мм, %, не більше

5

- від 1,0 мм до 5,0 мм, %, не менше

95

- більше 6 мм, %

0

 

По физико-хімічних властивостях має наступні показники:

Азот - найважливіший біологічний елемент, що є складовою частиною всіх білків і амінокислот, нуклеїнових кислот, хлорофілу, алкалоїдів, багатьох вітамінів, гормонів і інших біологічно активних з’єднань. Всі ферменти, що каталізують процеси обміну речовин в рослинах, - білкові речовини.

Магній - бере участь в процесі фотосинтезу, входить до складу хлорофілу, і грає важливу роль в активізації ферментів, що здійснюють надходження і пересування фосфору в рослинах. При недоліку магнію спостерігається хлороз рослин і має місце зупинка зростання.

Кальцій - сприяє транспортуванню вуглеводів в рослинах, покращує розчинність багатьох з’єднань в грунті, сприяє поглинанню рослинами важливих елементів живлення. Кальцій і магній укріплюють стінки кліток і їх скріпляє один з одним, сприяють розвитку кореневої системи, є необхідними живильними елементами.

Гострий дефіцит цього елементу виявляється в утворенні білястого листя на верхніх молодих частинах рослин і втраті тургора верхнього листя і стебел. Навіть у картоплі, стійкої до надмірної кислотності грунту, верхнє листя насилу розпускається, точка зростання стебла відмирає.

 

Перевалка аміака

Бронювання аміака

Зберігання КАС та аміачної води

.