Аміак безводнийАміачна водаАміачна селітраАмофос Вапняково-аміачна селітраДіамофоскаКалій хлористийКарбамідКАС-32НітроамофоскаСульфат амонію

 

Аміачна вода
(Аміак водний технічний) N-20,5%

Аміачна вода - високоефективне добриво для зернових і овочевих культур, картоплі, буряка, багатолітніх трав. По впливу на врожай аміачна вода не поступається твердим амміачно-нітратним добривам, а у посушливі роки навіть перевершує їх. 
Це розчин технічного аміаку у воді, лужної реакції, в якому частка аміаку складає не менше 25%. Безбарвна або жовтувата рідина з різким запахом, що містить 20-21 % азоту.

 

 

Характеристика:

Показник 

Параметри 

Масова частка аміаку (HN3), %

в перерахунку на азот (N)

25

20,5

Масова концентрація нелетючого залишку

 не нормується

Масова концентрація діоксиду вуглецю

8 г/дм3

 

Аміачная вода може використовуватись тількі в літній період. Аміачну воду загортають на глибину 10-12 см на суглинистих грунтах та 12-15 на супіщаних. Поверхневе внесення аміачної води неприпустиме. Аміачна вода після нітрифікації аміачної форми азота подкислює грунт. Аміачна вода забезпечує приблизно таку ж прибавку врожаю всіх культур на одиницу добрива, як і рідкий аміак, але поступається йому в економичній ефективності.

Азот аміачної води краще утримується ґрунтом, ніж амонійний азот твердих добрив. Це дає змогу застосовувати аміачну воду і при основній обробці ґрунту, і при передпосівній культивації, і для підгодівлі просапних культур. Найкращий спосіб внесення в ґрунт - допосівний. По збільшенню врожайності аміачна вода перевершує тверді аміачно-нітратні добрива. Адже, якщо внести аміачну воду нижче закладки ложа насіння, то на певний час вона відлякає ґрунтових шкідників, які знищують паростки.

Завдяки миттєвому засвоюванню рослинами водорозчинного азоту аміачна вода є економічним та ефективним рідким добривом. Разом з цим аміачна вода сприяє виведенню шкідників.
Враховуючи, що аміачна вода є токсичною рідиною, яка може пошкодити слизову оболонку очей та дихальні шляхи, при роботі з нею необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з небезпечними вантажами, правил охорони праці.

Також аміачна вода володіє ефектом розкислення ґрунтів завдяки лужній реакції азоту, який в ній міститься.
Завдяки рідкій формі аміачну воду можна вносити дуже якісно та рівномірно, на задану глибину і на великих площах. Вона має низький тиск, не руйнує чорний метал, схильний до замерзання при температурі — 56 градусів
Термін зберігання аміачної води необмежений.

Добриво вносять спеціальними машинами, які забезпечують негайне закладення їх на глибину не менше 10-12 см на важких грунтах, і 14-18 см на легких.

 

Перевалка аміака

Бронювання аміака

Зберігання КАС та аміачної води

.